Bu videoda profesyonel lehimlemenin nasıl yapıldığı anlatılıyor. Anlatım dili İngilizce ama görüntülerden profesyonel  lehimlemenin o kadar da zor bir şey olmadığı anlaşılıyor. Herşey kullanılan malzemede bitiyor. Kullanılan havya ve lehim pastası mükemmel lehim yapmada büyük önem arz ediyor.

Kullanacağınız lehimin karışımı ve pastanızın türü de çok önemli. Videoda görüldüğü gibi lehim yapmadan önce lehim yapacağı yere özel pastasını sürüyor. Bu da daha profesyonel bir sonuç ortaya çıkarıyor. Lehim karışımında gelince en ideal lehim karışım oranı %63/%37 (Kalay/Kurşun) dir. Bu karışıma sahip lehim 183 °C’de eriyecektir. O yüzden kullanacağınız havya da iyi olmalı.


Benzer Yazılar

Baskı Devre Nasıl Yapılır

        Hobi kullanıcıları için baskı devre yapımında en çok kullanılan yöntem ütü ile baskı yöntemidir. bu yöntem bir kuşe kağıdın üzerine lazer yazıcıdan baskı devremizin şekli alınarak yapılır.

Lojik Kapılar

Lojik kapılar (Mantıksal kapılar), dijital (sayısal) elektroniğin temelini oluşturur. Girişlerine uygulanan mantıksal operatörlere göre mantıksal çıkış verirler.


Facebookta Paylas