Kanarya ve diğer kuş kafesleri için harika bir aydınlatma devresi. Devreye bağlanacak şerit ledlerle kafeslerinizin aydınlatmasını sağlayabilirsiniz. Ayrıca kafesinize güneş doğuş batış efekti verebilirsiniz.
Kanarya ve diğer kuş kafesleri için harika bir aydınlatma cihazı.

Cihaza bağlayacağınız şerit ledlerle kuşlarınızı korkutmadan kafes aydınlatmanızı sağlayabilirsiniz. Aç-kapa mantığıyla çalışan diğer aydınlatmalarda ışık birden açılıp birden tamamen kapandığı için çeşitli problemler ortaya çıkar. Işık birden açılınca kuşlar ürker. Bu da sağlık problemleri ortaya çıkarır. Işık birden tamamen kapandığında ise kuş birden zifiri karanlığa düşer ve olduğu yerde sabaha kadar kalır. Bu da sağlık problemlerine yok açar.

Bu cihazla ledlerin sabah kaçta açılmaya başlayacağını ve akşam kaçta kapanmaya başlayacağını ayarlayabilirsiniz. Sabah sizin belirlediğiniz saatte şerit ledler yavaş yavaş parlaklığını arttıtır. 1 saatte tam parlaklığa ulaşır. Böylece ışık birden değil de yavaş yavaş açıldığından kuş ürkmez. Akşam da yine yavaş yavaş ledler parlaklığını azaltır.1 saatte tamamen kapanır.

Ledlerin ulaşacağı maksimum parlaklık miktarını değiştirebilirsiniz Örneğin gündüz parlaklığını %80 olarak ayarlarsanız ledlerin parlaklığı sabah 1 saatte yavaş yavaş %80′e çıkar, gündüz boyunca %80 parlaklıkta yanar, akşam olduğunda da 1 saatte yavaş yavaş kapanır.

Devrede 3 çalışma modu bulunmaktadır: Manuel, sabit ve otomatik mod.
Manuel Mod: Bu modda 24 saat için ayrı ayrı led parlaklığı ayarlayabilirsiniz. Örneğin saat 8’de %20, saat’9 da %50, saat 10’da %80 gibi.
Sabit Mod: Bu modda ledlerin açılış ve kapanış saatlerini belirlersiniz. Her gün aynı saatte açılıp aynı saatte kapanır (Açılma ve kapanma işlemleri yukarıda anlatıldığı gibi 1 saatte yavaş yavaş gerçekleşir)
Otomatik Mod: Bu modda açılış saatini siz belirlersiniz, kapanış saatini ise cihaz otomatik ayarlar. Aylara göre açık kalma süresi her gün 2’şer dakika uzar veya kısalır. Aylara göre gündüz süreleri cihaza önceden yüklenmiştir. Bu ayarlar şu şekildedir:
Ocak: 12 saat
Şubat: 13 saat
Mart: 14 saat
Nisan: 15 saat
Mayıs: 14 saat
Haziran: 13 saat
Temmuz: 12 saat
Ağustos: 11 saat
Eylül: 10 saat
Ekim: 9 saat
Kasım: 10 saat
Aralık: 11 saat

Cihazda standart olarak 2 led çıkışı ve 1 fan çıkışı vardır. Her bir led çıkışına 250 watt güce sahip şerit led bağlayabilirsiniz. (17 metre 3 çipli şerit led yaklaşık 250 watt yapmaktadır). İstenirse 3. led çıkışı eklenebilir (Ücrete tabidir). Fan çıkışına bağlayacağınız havalandırma fanınızı istediğiniz aralıklarla ve istediğiniz sürede çalıştırmanız mümkün.

Cihazda isteğe bağlı diğer özellikler ise ısı ve nem kontrolüdür. Cihaz ortamın ısısını ve nemini ölçerek sizin ayarladığınız oranlarda tutar. ( Isı ve nem kontrolü ücrete tabidir)

Cihaz DC 12V ile çalışır. Kullanacağınız güç kaynağının kaç watt’lık olacağı devreye bağlayacağınız şerit led türüne, uzunluğuna ve sayısına göre değişmektedir. Hesaplama için bizi arayabilirsiniz.

Devrenin Satış Fiyatı: 250 TL

BU DEVRE ARTIK  SATILMAMAKTADIR

 

Devrenin Satış Fiyatı: 250 TL

BU DEVRE ARTIK  SATILMAMAKTADIR


Benzer Yazılar

Kanarya Zil Devresi

Cik cik diye öten kanarya sesli zillerimizi bilirsiniz. sizlerle bu yazımızda analog olarak tasarlanmış bir zil devresi paylaşacağım, bu zil devresini isiste çizdim gerçeği gibi ses çıkarmıyor ama gerçekte olan cik cik ötüyor.

7 Segment Display İle Saat Devresi

Devre 7 segment display ile yapılmıştır. Devrede menu, yukarı ve aşağı tuşları bulunmaktadır. Display'ler 74HC595 entegresi ile sürülmüştür.

Pic İle LCD Saat Ve Tarih Devresi

Devremiz 16f628 ve ds1307 gerçek zamanlı saat entegresi kullanılarak yapılmış bir devredir, ekran olarak 2X16 lcd ekran kullanıldı.

Saat Ve Termometre devresi

        Saat ve termometre devresi ds1307 saat entegresi ve ds18b20 entegresi kullanılarak yapılmış bir devredir. Devre asıl olarak led display tabela kontrol etmek için tasarlanmış bir karttır.


Facebookta Paylas